تبریز به‌عنوان یکی از شهرهای گردشگری ایران موردتوجه افراد زیادی قرار می‌گیرد و محبوبیت بالایی داشته و در سال گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند.

آب‌وهوای تبریز، جاهای دیدنی تبریز، مقبره علما و شعرا در تبریز، اصول و استانداردهای پیاده‌سازی شده در آن و … ازجمله مواردی است که شما را برای سفر به تبریز راغب می‌کند.

اکثر افراد برای سفر به تبریز، ترجیح می‌دهند اقدام به رزرو بلیط هواپیما تبریز کنند تا با مشکلات محدودیت زمانی مواجه نشوند. تهیه بلیط هواپیما تبریز از مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و … هر یک متفاوت است و از طریق سامانه‌های رزرواسیون بلیط هواپیما همچون آپولو انجام می‌گیرد.

در این بخش قصد داریم تا نکات مهم در هنگام خرید بلیط هواپیما مشهد به تبریز را به شما اعلام کنیم تا بتوانید سفری ارزان به این شهر زیبا داشته باشید. با آپولو در این بخش همراه شوید.

 

بلیط هواپیما مشهد تبریز رفت‌وبرگشت

اگر فردی پرمشغله هستید و علاقه دارید سفر به تبریز را تجربه کنید، بهترین گزینه این است که بلیط رفت‌وبرگشت مشهد به تبریز را تهیه‌کرده و سپس اقدام به سفر کنید.

تهیه بلیط رفت‌وبرگشت مشهد به تبریز، با توجه به اینکه ممکن است در برگشت از تبریز بلیط نباشد این اطمینان خاطر را به شما می‌دهد که خیالتان از بابت تهیه و رزرو بلیط راحت بوده و با آرامش خاطر سفر کنید.

 

خرید بلیط پرواز لحظه آخری تبریز

برای خرید بلیط پرواز لحظه آخری از مشهد به تبریز یا بالعکس، می‌بایست از سایت‌های آژانس‌های هواپیمایی همچون آپولو پیگیر اخبار پرواز لحظه آخری بوده و اقدام به رزرو بلیط ارزان هواپیما مشهد به تبریز نمایید.

پروازهای لحظه آخری با قیمت ارزان ارائه‌شده و شما باید ساعت پرواز مشهد به تبریز را در میان پروازها و ایرلاین های موجود انتخاب نمایید.

 

معرفی فرودگاه‌های تبریز و مشهد

فرودگاه‌های بین‌المللی شهید مدنی تبریز: یکی از مجهزترین و معروف‌ترین فرودگاه‌های کشور، این فرودگاه است. فرودگاه بین‌المللی تبریز به‌عنوان بزرگ‌ترین فرودگاه ناحیه شمال غرب کشور است که برای امور نظامی و مسافربری مورداستفاده قرار می‌گیرد. این فرودگاه بسیار پرترافیک بوده و اهمیت ویژه‌ای دارد.

فرودگاه بین‌المللی مدنی، در سال 1326 ساخته شد و امروزه دارای سه ترمینال مختلف داخلی، خارجی و حجاج است. آدرس فرودگاه بین‌المللی تبریز، در بلوار شهید خلبان بابایی است.

فرودگاه هاشمی نژاد مشهد: این فرودگاه در سال 1330 تأسیس شد. امروزه این فرودگاه بعد از مهرآباد تهران، پر رفت‌وآمدترین فرودگاه کشور است و سالانه 8 میلیون مسافر داخلی و خارجی دارد که نشان‌دهنده‌ی تعداد بالای رزرو بلیط هواپیمایی مشهد از شهرهای مختلف نظیر تبریز، تهران، اصفهان و … است.

 

قیمت بلیط هواپیما تبریز

هزینه بلیط هواپیما با توجه به تاریخ و ساعتی که شما آن را رزرو می‌کنید متفاوت است. نرخ بلیط هواپیما از مشهد به تبریز، نوسان دارد و باید قیمت دقیق را در هنگام رزرو بلیط جویا شد.

هزینه بلیط هواپیما همچنین به ایرلاین یا خط هوایی که از آن تهیه می‌کنید بستگی دارد و انتخاب یک‌فصل مناسب می‌تواند باعث شود سفر ارزان به تبریز از مشهد را تجربه کنید. ایام نوروز و شهریورماه قیمت بلیط هواپیمای تبریز بالاتر از زمان‌های دیگر است.

 

چارتر مشهد تبریز ارزان

برای آنکه از پروازهای لحظه آخری آژانس‌های هواپیمایی تبریز مشهد اطلاع جویید، لازم است از طریق تلفن، ایمیل و یا پیامک با آژانس آپولو ارتباط برقرار کرده و از قیمت بلیط های لحظه آخری اطلاع پیدا کنید.

خرید اینترنتی و آنلاین بلیط پرواز لحظه آخری تبریز می‌تواند هزینه سفر را برای شما بسیار کمتر کرده و فقط کافی است آماده سفر باشید تا بتوانید به‌آسانی و با قیمت ارزان از مسافرت خود لذت ببرید.

 

نکات مهم در هنگام رزرو بلیط هواپیما

 • سعی کنید اطلاعات مربوط به بلیط خرید شده را به خاطر نگهدارید و برآورد درستی از زمان رسیدن به فرودگاه را داشته باشید. مطمئن باشید هیچ پروازی به خاطر دیر رسیدن شما به تعویق نمی‌افتد پس بسیار دقت کنید. درصورتی‌که به‌موقع حاضر نشوید بلیط شما به شخص دیگری واگذار می‌شود.
 • از بلیط خود به‌خوبی نگهداری کنید. اطلاعات درج‌شده بر روی بلیط شامل مبدأ و مقصد، نام، ساعت و تاریخ پرواز و … اگر پاک شود ممکن است مشکل‌ساز شود.
 • حتماً قبل از انتخاب بلیط، از روی نقشه فرودگاه‌های مبدأ و مقصد را تعیین کرده و بررسی کنید به بافت شهری چقدر نزدیک است تا این‌گونه از هزینه رفت‌وآمد بابت تاکسی بکاهید.
 • سعی کنید چمدان‌هایی که با خود حمل کنید اضافه‌بار نخورده تا مجبور به پرداخت هزینه اضافی نشوید.
 • سعی کنید تا جایی که امکان دارد بلیط های مستقیم را تهیه کنید. بلیط های توقف دار معمولاً قیمت بالایی دارند.
 • رزرو بلیط دوطرفه و رفت‌وبرگشتی پیشنهاد آپولو به شما است. این مسئله کمک می‌کند تا شما در یک شهر غریب استرس پیدا کردن بلیط برگشت را نداشته باشید و ازلحاظ قیمتی نیز به‌صرفه‌تر است. چراکه شرکت‌های هواپیمایی برای بلیط های رفت‌وبرگشتی دوطرفه تعرفه پایین‌تری را در نظر می‌گیرند و تخفیف‌های ویژه‌ای را لحاظ می‌کنند.
 • سعی کنید ایام مناسبتی و پرترافیک را برای سفر انتخاب نکنید. چراکه در این ایام احتمال ایجاد مشکل بیش از دیگر روزهای سال است و سفر پر چالشی را احتمالاً خواهید داشت.
 • برای رزرو بلیط هواپیما دقیقه 90 عمل نکنید. سعی کنید اقدام به رزرو بلیط سیستمی نمایید و در زمانی که تقاضای بلیط هواپیما بالاست این کار را انجام ندهید.

 

چه موقع هایی بلیط هواپیما تبریز ارزان می‌شود؟

در تابستان که هوا گرم‌تر می‌شود، رفت‌وآمد به شهرهای شمالی نیز کاسته شده و مردم به دنبال یک شهر خنک با آب‌وهوایی مطبوع می‌گردند. پس تابستان‌ها تبریز شلوغ و به طبع هزینه بلیط هوایی تبریز گران‌تر می‌شود؛ اما اگر می‌خواهید ارزان سفر کنید، زمستان خلوت‌ترین فصل سفر به زمستان است.

بلیط های هوایی تبریز مشهد و … با قیمت ارزان‌تر از فصل‌های دیگر، آماده رزرو است و شما می‌توانید به‌آسانی اقدام به رزرو بلیط هواپیما سیستمی نمایید.

 

رعایت قوانین فرودگاه، سفری بدون دردسر به تبریز

 • اپلیکیشن فرودگاه تبریز یا خطوط هوایی را دانلود و نصب کنید. این موضوع کمک می‌کند تا به‌راحتی نقشه فرودگاه، سرویس بهداشتی، رستوران، گیت‌های ورودی و … پیدا کنید.
 • کارت پرواز خود را آنلاین دریافت کنید تا قبل از پرواز استرس ماندن در صف‌های طولانی برای Check In قرار نگیرید. از 90 دقیقه تا 24 ساعت قبل از پرواز امکان اخذ کارت پرواز است و شما می‌توانید با در دست داشتن کارت پرواز مستقیماً به گیت بازرسی بروید.
 • لباس مناسب انتخاب کنید. در هنگام انتخاب لباس برای سفر دقت کنید این لباس بخش‌های فلزی نداشته باشد تا در هنگام بازرسی به مشکل نخورده و سریع‌تر کارتان را در قسمت گیت بازرسی به انجام رسانید.
 • بعدازآنکه مراحل پرواز به‌خوبی پیش رفت و هواپیما به زمین نشست، لازم است برای تحویل چمدان‌هایتان اقدام کنید. در این صورت تازه موجه می‌شوید چقدر چمدان‌های مشابه چمدان شما زیاد است. بهتر است قبل از سفر چمدان خود را با تیکت یا برچسب متمایز کرده و بدین شکل راحت‌تر از بقیه چمدانتان را پیدا کنید.

 

بهترین زمان سفر به تبریز

تبریز به‌عنوان یکی از شهرهای گردشگری ایران که توریست‌های زیادی را به خود دیده است، معرفی می‌شود. جالب است بدانید این شهر زیباترین، پاک‌ترین، بهداشتی‌ترین شهر ایران است که از افتخارات مردم تبریز است.

حال برای آنکه بتوانید در هنگام سفر به تبریز، از همه اماکن گردشگری این شهر زیبا دیدن کنید باید زمان مناسبی را انتخاب نمایید.

تبریز در فصل تابستان هوایی بسیار خنک و دل‌نشین دارد. در این فصل اگر به دنبال یک منطقه خنک و عالی می‌گردید، اقدام به رزرو تور تبریز با هواپیما، قطار یا … نمایید.

فصل پاییز از اوایل آبان ماه سرما در تبریز شروع‌شده و در دی‌ماه به اوج خود می‌رسد و تا آخر اسفند این سرما را با خود به همراه دارد. پس اگر فردی سرمایی هستید، در این فصل‌ها بلیط هواپیما تبریز را رزرو نکنید، چون از کارتان پشیمان می‌شوید.

اگر می‌خواهید فصل بهار به تبریز سفر کنید، بهتر است اواخر خرداد را انتخاب نمایید. چراکه متوسط دما در این ماه 20 درجه سانتی‌گراد است.

 

مزایای رزرو بلیط سیستمی تبریز

این روزها برخلاف گذشته که نیاز بود همه‌ی کارها به‌صورت حضوری انجام شود، دیگر باوجود اینترنت شما می‌توانید بسیاری از کارها را آنلاین و اینترنتی انجام دهید.

شما با رزرو بلیط سیستمی نیاز ندارید تا به آژانس هواپیمایی بروید بلکه می‌توانید از طریق وب‌سایت آپولو، تاریخ و زمان سفر خود را انتخاب کرده و سپس به‌صورت سیستمی اقدام به رزرو بلیط تبریز می‌نمایید.

شما در این روش از آخرین چارترها و پروازهای لحظه آخری تبریز نیز مطلع شده و می‌توانید بدین طریق ارزان و آسان تجربه سفر هوایی به تبریز از مشهد را داشته باشید.

 

تفاوت بلیط های چارتری با سیستمی چیست؟

قیمت بلیط‌های سیستمی بر اساس قیمت مصوب شده است و قابل‌تغییر نیست. یکی از مزایایی که این بلیت‌ها دارند این است که قابل‌استرداد بوده و اگر به هر دلیلی شما از سفر پشیمان شوید، قابلیت بازگشت پول پرداخت‌شده (با کسر جریمه) وجود دارد.

اما در مورد بلیط های چارتری باید بگوییم که قیمت بلیط چارتری تبریز، مشهد، تهران و … مدام در حال تغییر بوده و بسته به میزان تقاضایی که از آن‌ها می‌شود متفاوت است.

نکته بسیار مهمی که در مورد بلیط های لحظه آخری وجود دارد این است که آن‌ها با قیمت ارزان‌تر از بلیط های سیستمی عرضه‌شده اما امکان کنسل کردن بلیط و استرداد آن وجود ندارد و شما می‌بایست قبل از اقدام به رزرو بلیط، از قصد سفر خود به تبریز یا هر شهری دیگر اطمینان حاصل کنید و سپس برای رزرو بلیط هوایی تبریز مشهد از سایت یا آژانس هواپیمایی آپولو اقدام نمایید.

 

جاهای دیدنی تبریز

در ادامه با معرفی مختصر برخی از اماکن گردشگری تبریز با شما همراه خواهیم بود.

مسجد کبود: مسجد کبود یکی از مساجد منحصربه‌فرد در تبریز است که دارای معماری خاصی است. کاشی‌کاری فیروزه‌ای این بنا که در سال 870 هجری قمری توسط سلطان جهان شاه انجام شد، بسیار دیدنی است. در هنگام سفر به تبریز حتماً از این بنای زیبا دیدن کنید.

موزه آذربایجان: بعد از موزه ملی تهران، موزه آذربایجان به‌عنوان دومین موزه باستان‌شناسی ایران مطرح است. موزه آذربایجان یکی از جاهای دیدنی تبریز است که در کنار مسجد کبود تبریز است و در سه‌طبقه بیش از 2 هزار متر ساخته‌شده است. از آثار ویژه‌ای که در این بنا دیده می‌شود می‌توان به مجسمه‌های غول‌پیکر و اسناد تاریخی اشاره کرد.

مقبره الشعرا: اگر به دنبال یک بنای مدرن در تبریز هستید، مقبره الشعرا را از دست ندهید. این بنا در محله‌ی سرخاب تبریز قرارگرفته و آن را گورستان تاریخی نیز می‌خوانند. این قبرستان از قرن 8 هجری مورداستفاده مردم قرار می‌گرفته و پس از زلزله‌ی قرن 12 هجری از بین رفته است. امروزه به دلیل آنکه این قبرستان، محل به خاک‌سپاری عرفا و شعرای زیادی بوده است مورد اهمیت واقع‌شده است.

تله‌کابین عون بن علی تبریز: عون بن علی نام کوه و آرامگاهی در تبریز است که در کنار آن در این محوطه، تله‌کابین، آبشار مصنوعی، درخت‌کاری و … نیز قرارگرفته و بر جذابیت‌های این منطقه افزوده است. با سوارشدن به تله‌کابین، می‌توانید از ارتفاع این منطقه زیبا را ببینید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید. همچنین در قله‌ی کوه رستوران‌ها و کافه‌هایی قرارگرفته که برای رفاه بیشتر می‌توانید استفاده کنید.

جنگل ارسباران تبریز: این جنگل به‌عنوان یک‌تکه از بهشت است که در شهر زیبای تبریز قرار گرفته است. گردشگران داخلی و خارجی زیادی از این جنگل زیبا دیدن کرده و از پوشش گیاهی کم‌نظیر، حیوانات گوناگون و طبیعت بکر ارسباران تبریز لذت می‌برند.

روستای زنوزق تبریز: در فاصله‌ی یک و نیم کیلومتری از روستای زنوز، این روستا قرار گرفته است و سنگفرش‌های منظم و زیبای این روستا و خانه‌ها، قلعه زنوزق، مسجد زنوزق و … هرکدام ازجمله جذابیت‌های این روستا است که سفر به تبریز را برایتان جذاب‌تر خواهد کرد.

با رعایت موارد ذکرشده در بالا، می‌توانید سفری رویایی و عالی را برای خود رقم بزنید.

 

کلام آخر

در این بخش سعی کردیم تا بهترین راهکارهای خرید ارزان بلیط هواپیما مشهد به تبریز را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد خرید بلیط هواپیما ارزان‌قیمت تبریز را داشتید، این نکات مهم را در خرید خود به کار ببرید.

لازم به ذکر است که اگر قصد خرید بلیط هواپیما به‌صورت تلفنی را دارید، همکاران ما در واحد فروش بلیط هواپیما آپولو، آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند و مشتاقانه منتظر شنیدن صدای گرم شما می‌باشند.